Menu

Pytania na logikę

Dziwny jest człowiek i jego świat

Co sie stanie pod dojściu do ściany?

archato

       Po sylwestrowych atakach na kobiety w Kolonii i Hamburgu Niemcy w szoku? A właściwie dlaczego w szoku? Czyż nie ma tam inteligentnych ludzi, którzy wiedzą,z ę przybysze z krajów muzułmańskich za nic mają kobiety i na pierwszym miejscu stawiają zaspokojenie swojej seksualnej żądzy? Nie wiedzieli o tym??! Ktoś miał złudzenia, że samo przekroczenie granicy czyni przybysza Europejczykiem akceptującym europejskie normy kulturowe? Otwarcie granic dla tysięcy migrujących mężczyzn, którzy zostawili swoje rodziny, swoje kobiety w opuszczonych ojczyznach, co niby miało przynieść? jakie efekty? Większy popyt na dmuchane lalki w erotycznych sklepach??!! Bo jak inaczej rozumieć naiwne wizje "ożywienia gospodarczego" dzięki imigrantom? A teraz jeszcze miejskie władze Kolonii absurdalnie ostrzegają, że ataków tych nie należy wiązać z uchodźcami??? To kto ich dokonywał? Pewnie rodacy, czyli rodowici Niemcy?!  A tylko przypadkiem wyglądali jak przybysze z krajów arabskich i północnej Afryki? I przypadkiem, o ile ich złapią, okażą się wyznawcami islamu??

      Co się może stać po dojściu do ściany? Czy nie czas na odwrót?

Komentarze (8)

Dodaj komentarz
 • letni_a

  Na odwrot nie czas... nigdy nie zejda z wczesniej wyznaczonej drogi... to europejczycy maja sie integrowac z przybyszami - nie odwrotnie. Wladze kolonii (jesli dobrze pamietam) wydaly dyrektywy jak niemieckie kobiety maja sie ubierac i jak zachowywac by nie prowokowac...

 • archato

  Myślę, ze odwrót powinni odtrąbić przywódcy całej Europy: odwrót ze ślepej uliczki, którą idziemy.

 • letni_a

  A ja mysle ze nie zrobia tego. Bo to co sie dzieje jest im na reke :-)

 • archato

  Komu na rękę? Władzy? rządzącym?Jak nie będą mieli kim rządzić, to nie wiem, czy tak bardzo na rękę, ale to śpiewka przyszłości.

 • Gość: [Kira] *.adsl.inetia.pl

  Boże! Widzę, że jednak trochę straciłam olewając czytanie wiadomości. Znowu burdy z "uchodźcami". :) Ale w sumie - nic nowego, skoro władze niemieckie tradycyjnie chowają łeb w piasek, unikając konfrontacji z bezlitosną rzeczywistością.

 • archato

  Władze Europy, nie tylko Niemiec, zachowują się jakby kompletnie żyli w innej rzeczywistości - rzeczywistości życzeniowej, a nie twardych faktów. Ignorowanie faktów zawsze kończy się źle.

 • pharlap

  Sprawa uchodźców nie jest taka prosta jakby się wydawało.
  Ja osobiście uważam, że USA i kraje Europy Zachodniej, również Polska przez napady na Afganistan i Irak i późniejsza destabilizację krajów północnej Afryki i SYrii doprowadziły do masowej ucieczki ludzi z tamtych terytoriów.
  Uważam, że winny powinien ponieść odpowiedzialność.
  Z durgiej strony - Niemcy - polecam ten wpis KLIK. Jest tam podany rachunek ekonomiczny asymilacji uchodźców w Niemczech.

 • archato

  Pharlap, pod artykułem zaś jest też głos krytyczny takiego ekonomicznego podejścia. Ja zaś zastanawiam się jeszcze, czy ci wszyscy zwolennicy przyjmowania imigrantów prawie bez żadnej kontroli, bo tka to wyglądało, skoro przybywało ich dziesiątki tysięcy dziennie, w ogóle zastanawiali się nad konsekwencjami kulturowymi. Otóż wszystko wskazuje na to, że całkiem ten aspekt pomijano, udawano,z e go nie ma, nie stwarza problemów, A jakie stwarza, pokazały sylwestrowe ekscesy, a już wcześniej takie zjawiska jak zakaz obchodzenia świąt Bożego Narodzenia, likwidowanie choinek w przestrzeni publicznej, presja muzułmanów na rozdział płciowy w szkołach itp. Ja rozumiem, przyjmować poszkodowanych i potrzebujących, ale oni nie czują się ugoszczeni, tylko najeźdźcami, skoro chcą naszą kulturę zmieniać i dostosowywać do swoich norm.

© Pytania na logikę
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci