Menu

Pytania na logikę

Dziwny jest człowiek i jego świat

Za trudna matematyka?

archato

Wracam ;-) 

Zaprawdę, zaprawdę powiadam Wam: matematyka jest potrzebna, żeby nie pisać głupot. Czy w mediach pracują ludzie bez podstawowej matury z matematyki? A i owszem, jak wskazuje na to "sensacyjny" tytuł pewnej informacji z portalu: "Nawet 100 proc. taniej niż w normalnym sklepie. Takich cen Polacy na oczy nie widzieli." Sensacyjny to jest tutaj brak wiedzy autora tekstu, gdyż 100 % taniej oznacza, że towar był za darmo. Niestety, nie był. W tekście są podane ceny i nic nie było jednak za darmo. 

Kto wypisuje te bzdury??? Stażyści z zamykanych gimnazjów??? 

Demokracja w sądownictwie?

archato

Trwa dyskusja o reformie - przeprowadzanej, planowanej, nieudanej lub niemożliwej (zależy od opcji wypowiadającego się) - sądownictwa. Pojawiła się wypowiedź mecenasa Krzysztofa Sokołowskiego, który twierdz, że "w tej chwili nie mamy walki o wolne sądy, o wolne wybory, o wolność mediów, o demokratyczne państwo".  Rozumiem więc, że sprawa sądownictwa jest według p. Sokołowskiego częścią lub też wchodzi w skład zasad demokratycznych. Może więc zamiast bulwersujących wyroków sądowych, jak ten na Lubelszczyźnie (tutaj można przeczytać, o co chodzi), zrobić głosowanie? Wszyscy obecni na rozprawie po wysłuchaniu stron glosują: "winny", "niewinny"? No, ale są też sprawy prowadzone niejawnie, kto wtedy by glosował? A co znowu za trudność? W ciemno głosować nie można? Przecież cała demokracja to wybieranie w  ciemno przedstawicieli do parlamentu: znamy nazwisko, a co to za człowiek, okazuje się nierzadko dopiero w poselskiej ławie.  Zupełnie jak randka w ciemno ;-) 

Paranoje?

archato

"Klasyczny już film "Przeminęło z wiatrem" został usunięty z programu letniego festiwalu filmowego w Memphis w USA. Produkcja była tam tradycyjnie pokazywana co roku od 34 lat, jednak tym razem organizatorzy zdecydowali, że film nie zostanie więcej pokazany ze względu na rasistowski wydźwięk."

No tak, bo Koran to dzieło pełne tolerancji, a Murzynek Bambo na cenzurze? Już Pippi ocenzurowano w Szwecji, ciekawe kiedy w Polsce zakażą czytania  "W pustyni i w puszczy"? Czyżby współczesna świecka cywilizacja szykowała nowy indeks ksiąg zakazanych? I to pod szyldem tolerancji? Paranoje...

 
 
 

Kto wygrywa? Kto wygra?

archato

Czy w starciu z chamstwem kultura zawsze musi przegrać? Dlaczego przegrywa, skoro zwiększa się liczba osób wykształconych, rozszerza się ludzka wiedza w wielu dziedzinach? Czy nie ma możliwości regulacji prawnych, które deprecjonowałoby chamstwo? Czyżby rozwój cywilizacyjny nierozerwalnie pociągał za sobą wzrost chamskiej przebojowości? Czy nasza tolerancja na chamstwo i lekceważenie wzrasta i już nie zauważamy, a jak zauważamy, jesteśmy z góry na przegranej pozycji?

© Pytania na logikę
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci