Menu

Pytania na logikę

Dziwny jest człowiek i jego świat

Kompleks niższości?

archato

W Palmirze islamiści zniszczyli Tetrapylon.

W Nimrud zniszczono stanowiska archeologiczne z czasów asyryjskich.

W Mosulu młotami rozwalano antyczne posągi i rzeźby.

Zapowiadają wysadzenie w powietrze Sfinksa.

W szwedzkiej gminie Boktyrka z biblioteki spalono "nieprawomyślne" egzemplarze opowieści o Pippi. W nowych wydaniach usuwane są pewne fragmenty lub zmieniane.

Na ulicy Miodowej przy kościele Kapucynów po raz kolejny zniszcozno Pietę.

 

Dlaczego wszelkiej maści wandale i agresorzy niszczą sztukę?

Do czego potrzebny jest internet?

archato

Nie zaglądałam przez parę dni i nic się nie stało. Świat - mój świat - się nie zawalił, niczego istotnego nie przegapiłam. Na portalach nadal króluje to, co zawsze: polityka, sport, seks, albo w innej kolejności. Przejrzałam pierwsze strony, nie przeczytałam żadnej informacji w całości, bo nie znalazłam niczego ważnego. Pewnie nie umiem szukać ;-) Zastanawiam się, po co jest internet? Pozostawiam na marginesie jego funkcję komunikacyjną, bo jak człowiek wymyśli lepszy sposób, albo rozwinie umiejętności telepatyczne, to i ta rola przeminie. Jakie dzisiaj funkcje spełnia najczęściej? Budzenie niezdrowej sensacji z niczego? Rozsyłanie fałszywych informacji? Nagłaśnianie afer? Podbudowywanie ego milionom użytkowników, którym się wmawia, że mają coś do powiedzenia, że ktoś oczekuje ich komentarzy, wpisów na blogach, tweetów? Wpędzanie w kompleksy nieudaczników, którzy nie dorównują idealnym wzorcom wyświetlanym na portalach? Fałszowanie rzeczywistości?? Fałszowanie nawet przez sam fakt dokonywania selekcji podawanych informacji. Manipulowanie? Jeśli Kosmita zajrzy na ten nasz internetowy śmietnik, co z niego wyczyta? Czego się dowie? 

Ludzie są równi?

archato

Wszyscy jesteśmy równi? Możesz być, kim tylko zechcesz? 

To dlaczego jedni są wybitnymi matematykami, a inni nie są w stanie tabliczki mnożenia się nauczyć? I dlaczego właśnie uczelnie wyższe zmieniają politykę wprowadzając ograniczenia przyjęć, "bo studia nie są dla wszystkich"? Najwięcej młodych dziewcząt chcą zostać modelkami, to dlaczego agencje nie przyjmują wszystkich, tylko każą im się nadmiernie odchudzać? Ja bym bardzo chciała wygrać maraton, ale  nie lubię biegać - to jak? Mogę? Bo chcę? Synek mojej koleżanki chce wziąć udział w międzynarodowym konkursie plastycznym. Sęk w tym, że kompletnie nie umie malować, nie ma wyczucia kolorów. To jak? Może? I trzeba utwierdzać go w marzeniach, ze ma szansę na wygraną? Bo przecież chce, prawda? 

Nie sprzyja?

archato

Maj nie sprzyja zadawaniu pytań? Pogoda się zbiesiła i człowiek też? A najbardziej blox? Jeśli świat jest nieprzewidywalny, to komu postawić pytanie o jego sens?

A w zasadzie czyje święto?

archato

Czyje dzisiaj święto? W zasadzie co świętujemy?  I kto świętuje? Ludzie pracy? 

Ludzie pracy byli dzisiaj w pracy. Widziałam traktory rozwożące obornik i jadące z siewnikami na pola. Widziałam kobiety w ogrodach i policyjne wozy a akcji. Widziałam karetki i hodowców w oborach, pszczelarzy doglądających pasieki. Na portalach informacyjnych pojawiały się nowe wiadomości, czyli ktoś pracował i je zamieszczał. Wielu pracowało. Świętowała cała reszta. Kto? Czyje to święto? Ludzie pracy byli bowiem w pracy. 

© Pytania na logikę
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci