Menu

Pytania na logikę

Dziwny jest człowiek i jego świat

Paranoje?

archato

"Klasyczny już film "Przeminęło z wiatrem" został usunięty z programu letniego festiwalu filmowego w Memphis w USA. Produkcja była tam tradycyjnie pokazywana co roku od 34 lat, jednak tym razem organizatorzy zdecydowali, że film nie zostanie więcej pokazany ze względu na rasistowski wydźwięk."

No tak, bo Koran to dzieło pełne tolerancji, a Murzynek Bambo na cenzurze? Już Pippi ocenzurowano w Szwecji, ciekawe kiedy w Polsce zakażą czytania  "W pustyni i w puszczy"? Czyżby współczesna świecka cywilizacja szykowała nowy indeks ksiąg zakazanych? I to pod szyldem tolerancji? Paranoje...

 
 
 

Kto wygrywa? Kto wygra?

archato

Czy w starciu z chamstwem kultura zawsze musi przegrać? Dlaczego przegrywa, skoro zwiększa się liczba osób wykształconych, rozszerza się ludzka wiedza w wielu dziedzinach? Czy nie ma możliwości regulacji prawnych, które deprecjonowałoby chamstwo? Czyżby rozwój cywilizacyjny nierozerwalnie pociągał za sobą wzrost chamskiej przebojowości? Czy nasza tolerancja na chamstwo i lekceważenie wzrasta i już nie zauważamy, a jak zauważamy, jesteśmy z góry na przegranej pozycji?

Hierarchia ważności

archato

Czy naprawdę rozwój akcji w  "Grze o tron" zasługuje na zamieszczenie informacji o tym na pierwszej stronie rzekomo poważnego portalu informacyjnego? A internauci po to właśnie otwierają ów portal, zęby najpierw dowiedzieć się, co będzie się działo w kolejnych odcinkach, a nie szukać informacji o wydarzeniach realnych z kraju i świata?

Kompleks niższości?

archato

W Palmirze islamiści zniszczyli Tetrapylon.

W Nimrud zniszczono stanowiska archeologiczne z czasów asyryjskich.

W Mosulu młotami rozwalano antyczne posągi i rzeźby.

Zapowiadają wysadzenie w powietrze Sfinksa.

W szwedzkiej gminie Boktyrka z biblioteki spalono "nieprawomyślne" egzemplarze opowieści o Pippi. W nowych wydaniach usuwane są pewne fragmenty lub zmieniane.

Na ulicy Miodowej przy kościele Kapucynów po raz kolejny zniszcozno Pietę.

 

Dlaczego wszelkiej maści wandale i agresorzy niszczą sztukę?

© Pytania na logikę
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci